Пикникът е един от най-любимите начини за приятно изкарване сред природата с близки и приятели.
С нетърпение очакваме времето да се оправи, пролетните дъждове да спрат и да спретнем един от онези прекрасни дни през уикенда, когато не бързаме за нищо и просто се наслаждаваме на хубавото време, вкусната храна и хората, с които ни е приятно.
За да протекат тези няколко часа безгрижно, сайтът Best Brands подреди няколко истински трика за един спокоен и магически следобед. Ето 10-те тайни на перфектно планирания семеен (а защо не и приятелски) пикник.
1. Планирането
По същество представлява кога и къде да отидете, кои вашите близки и приятели да поканите, задължително е да подготвите одеяло за сядане и списък с вкусни храни и напитки. При вземането на решение относно местоположението, не забравяйте да се помисли за „удобствата“, които имаме навън. Може да искате да има течаща вода или тоалетна, ще трябва ли да се ходи далеч от колата? Имате нужда да се уверете, че сте избрали място, което ще може да побере една голяма група. Ами, ако кучето ви ще се присъедини към вас? Това са различни неща, с които трябва да се съобразите.
2. Времето
Не забравяйте да проверите каква ще е прогнозата на времето за деня. Това е още един важен детайл от подготовката. Ще ви помогне да направите правилния подбор на всичко необходимо за пикника.
3. Сядането
Имайки предвид, че ако правите сутрешен пикник тревата може да е мокра още – е добре да вземете с вас одеяла за сядане с PVC основа. Ако имате възможност и мястото позволява, столовете са една чудена опция.
4. Кошницата за пикник
Кошницата не винаги трябва да бъде една. Кошниците са практични, също има вече и голямо разнообразие на хладилни чанти. Така ще имате възможност да запазите питиетата си студени, а храната, която носите с вас – топла, за да сервирате и консумирате с удоволствие.
5. Храната
Хубаво е да обмислите менюто предварително и какво ще е необходимо, ако трябва да приготвите някои от нещата на място. Все пак няма да сте у дома.
6. Напитките
Напитките също са сред важните неща. Някои обичат бутилки, други кенчета. Идеята е да не се претоварвате с много тежки неща, ако се наложи да походите малко повече от мястото, на което сте паркирали колата си.
7. Съдовете и салфетките
Хубаво е да се мисли в перспектива за това как искате да опаковате храната и приборите за хранене, които ще трябва да вземете със себе си. Вариантите са да комбинирате съдове за еднократна и многократна употреба. Салфетките са просто задължителни, а видът им зависи отново от това как искате да си доставите удоволствие от престоя навън. Ако са от плат придават елегантен акцент, но хартиените салфетки са по-лесни и не изискват вода за измиване по-късно. Не забравяйте да вземете и вода за пиене.
8. Аксесоарите
Другото много важно нещо са средствата против насекоми, слънцезащитните продукти, дезинфектант за ръце, подправките (сол и черен пипер особено). Ако сте от по-прецизните най-вероятно ще вземете бинтове и антибактериален мехлем. Не забравяйте отварачка за бутилки.
9. Почистването
Не по малко важно е да планирате края от самото началото. Както правите планове за храната, така трябва да планирате и почистването след вашия престой. Не забравяйте, че трябва да пазим природата чиста. За целта е добре да носите допълнителни PVC торби, алуминиево фолио и найлон за остатъците. Мокрите кърпички са винаги едно добро решение за бързо почистване на малки (или големи) ръце.
10. Забавлението
Идва време да разпуснем или да се позабавляваме след като сме похапнали добре. Книгата винаги е един добър избор, можете да вземете с вас любимата си музика или пък забавни игри, за всички участници в това парти. Винаги е добре да има топка, федербал или колела, ако мястото позволява.
„10-те най“ събира най-забавните, любопитни, скандални и дори шокиращи истории – от музика и кино, през храни и места, които си струва да се посетят. „10-те най“ е хора и животни, цифри и литературни герои, догадки и научни открития.