През 2022 г. зловеща „Усмивка“ завладя кината. Смразяващият хорър трилър, разказващ за свръхестествена сила, която поразява хората с ужасяваща усмивка, се превърна в истинско попкултурно явление и стана най-касовият хорър филм в световния боксофис за годината. А на 18 октомври феноменът отново ще се „усмихва“ от големия екран с криещия редица изненади „Усмивка 2“.
„Усмивка 2“ разказва историята на световната поп сензация Скай Райли (Наоми Скот), която има повече от бурен живот под светлините на прожекторите. Точно когато е напът да се отправи на ново грандиозно турне, Скай става свидетел на смъртта на свой приятел и започва да преживява все по-ужасяващи и необясними събития. Съкрушена от ескалиращия ужас и тежестта на славата, тя е принудена да се изправи лице в лице с тъмното си минало, за да възвърне контрола над живота си, преди да е станало твърде късно.
Като режисьор и сценарист на „Усмивка 2“ се завръща Паркър Фин, който умело разширява вселената, изградена от първия филм, предлагайки напълно нова история – още по-зловеща и по-шокираща, без обаче да губи и частица от оригиналността, духа и ефективността, които направиха „Усмивка“ истински културен феномен.
Последното нещо, което ще видим е една „Усмивка 2“ от 18 октомври само в кината и 4DX, а в дните преди премиерата © Мустак • Мъжката зона ви дава шанс да спечелите кинонагради от филма – една от двете оригинални платнени чанти от продукцията или двоен кинобилет за филма „Усмивка 2“. Изгледайте внимателно трейлъра, попълнете формата за регистрация, отговорете на въпроса до 10 часа на 17 октомври и бъдете готови за награда. Успех!
Дни преди официалната премиера на филма „Усмивка 2“ у нас поглеждаме зад кулисите на продукцията. Ето 10 любопитни факта за актьорите, снимачния процес и тайните детайли около лентата. А тук е скрит и отговорът на въпроса.
1. В ролята на главната героиня – музикалната попсензация Скай Райли, влиза младата актриса Наоми Скот, добила популярност с ролята си на принцеса Жасмин от популярната екранизация от 2019 г. – „Аладин“.
2. Лукас Гейдж, познат с участието си във филма „Изненадата там долу“ и сериалите „Белият лотос“ и „Еуфория“, влиза с кратка роля в „Усмивка 2“. Той е в ролята на бивш съученик на Скай – Луис Фреголи, на чиято смърт певицата става свидетел.
3. Във филма „Усмивка 2“ специална поява има и Дрю Баримор, която е в образа на… самата себе си. Тази камео роля определено добавя уникален характер към филма.
4. За популяризирането на филма е създаден фалшив Instagram профил на главната героиня Скай Райли.
5. Екипът полага всички усилия, за да изгради по максимално достоверен начин образа на Скай Райли като музикална попзвезда. Самата актриса Наоми Скот е певица и танцьор и изпълнява сама песните и хореографиите си. Отделно от това екипът черпи вдъхновение от изпълнители като FKA Twigs, Сиа, Лейди Гага, Риана и Оливиа Родриго, за да изгради образа ѝ изцяло.
6. Творческото дуо текстописци Take A Daytrip и композиторът Алексис Кеселман създават 5 оригинални песни, част от албума на Скай, които актрисата Наоми Скот изпълнява.
7. „Усмивка 2“ започва с директна препратка към първия филм чрез героя на Кайл Галнър – Джоел, единственият който се завръща и в този филм. В края на „Усмивка“, опитвайки се да помогне на главната героиня Роуз да избяга от проклятието, Джоел го наследява. Знейки много добре какво му предстои, той се опитва по всякакъв начин да избяга от проклятието.
8. Първоначално е било предвидено първият филм „Усмивка“ да се казва „Something’s Wrong with Rose“.
9. И при заснемането на „Усмивка 2“ режисьорът и сценарист Паркър Фин остава верен на стила си. За да пресъздаде по максимално достоверен начин страшните моменти във филма, от които зрителите буквално ще настръхнат, Фин предпочита да заложи повече на физически киноефекти, уловени чрез камерата, отколкото на използването на CGI. Въпреки че използването им отнема допълнително време и усилия, резултатът определено си заслужава.
10. Според науката има 19 вида усмивки. Вече, може би, са 20… с „Усмивка 2“.
Виктор е микробиолог и космополитна личност с интереси в коренно противоположни области – от архитектура до екология, от Древен Египет до умните градове на бъдещето, от самолетни катастрофи до медицина, от музика до компютърно програмиране…