На 3 февруари, само в кината, отговаряме на „Почукването“ – най-новата смразяваща мистерия от майстора на страховити истории М. Найт Шамалан (Шесто чувство, На парчета, В капана на времето).
Филмът ще ни отведе на напрегнато кинопътешествие до края на света и ще потърси отговор на въпросите какво сме готови да пожертваме, за да предотвратим Апокалипсиса и какво бихме избрали да спасим – семейството си или човечеството?
С „Почукването“ М. Найт Шамаланни предлага изпъващо нервите, изобилстващо от осезаемо напрежение кинопреживяване, което руши жанровите клишета и ни отвежда в нови територии на трилъра, където страховитото приема неочаквани, но не по-малко ужасяващи форми.
„Почукването“ разказва за малко момиче и нейните родители, които отиват на почивка в отдалечена хижа, дълбоко в горите на Ню Хемпшир. Скоро на вратата се почуква и идиличната им ваканция е прекъсната от четирима въоръжени непознати, които ги взимат за заложници и ги поставят пред ужасяващ избор, от който според тях зависи съдбата на човечеството. С ограничен контакт с външния свят, семейството трябва да вземе решение в какво да вярва, преди всичко да бъде загубено.
Направете своя избор с „Почукването“ на 3 февруари само в кината, а в дните преди премиерата © Меломан.бг • Музиката на твоя живот ви дава шанс да спечелите двоен кинобилет за филма. Попълнете формата за регистрация, отговорете на въпроса до 10 часа на 2 февруари и бъдете готови за награда. Успех!
Дни преди официалната премиера на филма „Почукването“ у нас поглеждаме зад кулисите на продукцията. Ето 10 любопитни факта за актьорите, сюжета и тайните детайли около лентата. А тук е скрит и отговорът на въпроса.
1. Майсторът на „страховитото“ М. Найт Шамалан е сценарист и режисьор на „Почукването“ – иновативен и провокативен хорър-трилър филм, създаден по бестселъра „The Cabin at the End of the World“ на Пол Трембли.
2. Първоначално Шамалан смята само да продуцира „Почукването“ чрез продуцентската си компания Blinding Edge Pictures, но концепцията на филма му се вижда толкова привлекателна и оригинална, че се вдъхновява да разкаже своята версия на историята.
3. Популярният кечист, а вече и толкова популярен актьор Дейв Батиста влиза в главната роля на Ленард – лидера на групата от четирима странници, които се появяват на прага на усамотена хижа в гората. Шамалан решава да работи с Батиста, впечатлен от ролята му в „Блейд Рънър 2049“.
4. Eдин от четиримата непознати, които нахлуват в хижата е Редмонд. В неговата роля влиза Рупърт Гринт, популярен с ролята си на Рон Уизли от култовия франчайз „Хари Потър“. Гринт споделя, че в „Почукването“ са събрани два от най-големите му страхове – да те нападнат в дома ти и настъпването на Апокалипсиса. И споделя още: „Има нещо много съблазнително в апокалиптичните филми. Хората са обсебени от темата за Апокалипсиса и обичат да гледат какво би се случило, ако той настъпи.“
5. В ролята на Уен – 8-годишната дъщеря на двамата главни герои Андрю и Ерик, влиза Кристен Цуей, за която това е дебютната ѝ роля в киното. За Кристен преживяването е истински забавно, но и образователно, особено при работата с двамата ѝ бащи – актьорите Джонатан Гроф и Бен Олдрич. „Това, което най-много ми харесваше в работата с Бен е, че той споделяше много тънкости, свързани с актьорската игра. И ако се колебаех какво и как трябва да направя, той винаги ми даваше правилните съвети“, споделя Кристен. „А Джонатан беше този, който ме забавляваше и разсмиваше. Но чуехме ли „Снимаме“, той веднага влизаше в роля.“
6. Действието във филма се развива в хижа, в рамките на 24 часа. За снимките на „Почукването“ дизайнерът по продукцията Нааман Маршал и неговият екип изграждат истинска хижа на територията на действаща ферма за боровинки, намираща се в горите Пайн Барнс в Ню Джърси. Тя е използвана за заснемане на външните кадри, докато за вътрешните е построена друга, в снимачно студио.
7. Започвайки снимачния процес, екипът обмисля внимателно всяка част от деня, през която ще бъде заснета съответната сцена, за да може да пресъздава настроението ѝ и да бъде адекватна спрямо съответната част от денонощието, в която се развива – преминавайки от ден към нощ и след това… към сутрешна буря. Затова и сценарият е разделен на 6 различни части спрямо фазите на светлината – фаза 1: следобед; фаза 2: късен следобед; фаза 3: залез; фаза 4: здрач; фаза 5: сутрин; фаза 6: мрак. Всяка от тях изисква специфично позициониране на снимачното осветление и светлоотразителните огледала, използвани да отразяват светлината на слънцето, както и специални гелове, които да показват променящата се цветова температура в заобикалящата ги среда.
8. Както предишния си филм „В капана на времето“, така и този М. Найт Шамалан заснема на 35 мм филмова лента. Шамалан и операторът Джарин Блашке използват обективи от 90-те години, за да придадат на филма „класически деветдесетарски трилър вид“.
9. За създаването на оръжията, използвани от четиримата непознати, екипът по декорите и реквизита пазарува от различни антикварни магазини в щата Пенсилвания, за да намери най-подходящите и правдоподобни.
10. Всяко оръжие, използвано във филма, си има име. Това на Рупърт Гринт се казва „Убиец на крави“, a това на Дейв Батиста – „Спящия“.
Икономист по образование и журналист по призвание. Фен на мощните мотори и бързите коли. Работил е в някои от най-големите електронни медии у нас. Слуша рок и не крие, че сред любимите му банди са The Struts, Sonic Youth и Soundgarden.