Навръх Коледа и дни след новината, че Роби Уилямс идва в България през 2025 година, откриваме необикновеното пътуване, което не може да бъде разказано по обикновен начин! Режисьорът визионер Майкъл Грейси (Най-великият шоумен) ни кани да станем свидетели на киносъбитието „Better Man: Роби Уилямс“.
Историята за живота на Роби е наситена с цяла палитра емоции. Ще станем свидетели на реални случки от най-възвишените и най-ниските точки и обрати от житието на британската суперзвезда, разказани от самия него.
За екранното въплъщение на певеца е взето нестандартно решение – той да бъде шимпанзе. Необичайният подход е реализиран с помощта на най-модерните технологии във визуалните ефекти, предавайки на зрителите характерното за звездата остроумие и несломим дух. Самият Роби Уилямс вижда себе си като „танцуваща маймуна“, докато изнася концерти.
Съпреживяваме пътя му от детството, през участието му в успешната момчешка поп банда Take That, до несравнимите, чупещи рекорди постижения като солов изпълнител – път, изпълнен с редица предизвикателствата, които огромната слава и световният успех носят със себе си.
Принадлежим на „Better Man: Роби Уилямс“ от 25 декември само в кината, а в празничната седмица © Меломан.бг • Музиката на твоя живот ви дава шанс да спечелите двоен кинобилет за филма. Изгледайте внимателно трейлъра, попълнете формата за регистрация, отговорете на въпроса до 10 часа на 26 декември и бъдете готови за награда. Успех!
Дни преди официалната премиера на филма „Better Man: Роби Уилямс“ у нас поглеждаме зад кулисите на продукцията. Ето 10 любопитни факта за актьорите, снимачния процес, музиката и тайните детайли около лентата. А тук е скрит и отговорът на въпроса.
1. Процесът по получаване на разрешение за заснемане на пищната танцова сцена на Regent Street в Лондон отнема година и половина, тъй като британското кралско семейство е собственик на улицата. Две вечери преди насрочените снимки, след цяла седмица репетиции, кралица Елизабет II почива и снимките трябва да бъдат отложени. На всички участници е платено, включително собствениците на магазини и снимачния екип, а застраховката на филма не покрива загуби, причинени от смъртта на монарх. Продуцентите е трябвало да съберат допълнителни средства, за да заснемат сцената, което се случва пет месеца по-късно.
2. Филмът е резултат от множество записи на интервюта, направени от режисьора Майкъл Грейси с Роби Уилямс в продължение на година и половина в звукозаписното студио на Уилямс в Лос Анджелис, САЩ. Въпреки че първоначално интервютата не са предвидени за филм, тъй като Грейси просто иска да запише Уилямс, разказващ историята си със собствения си глас, по-голямата част от гласа на Уилямс във филма е от тези записи.
3. За плакат на филма е използвана същата снимка, която е на корицата на дебютния солов албум на Роби Уилямс от 1997 г. „Life Thru A Lens“. Трейлърът пък е озвучен от един от най-големите му хитове – „Let Me Entertain You“.
4. За ролята на Роби Уилямс във филма е взето нетрадиционно решение – да бъде изигран от компютърно-генерирана маймуна. Актьорът Джоно Дейвис носи костюм за улавяне на движенията, подобно на Анди Серкис (в ролята на Голъм) в поредицата „Властелинът на пръстените“. Режисьорът Майкъл Грейси предлага нестандартната идея на Роби Уилямс и той се съгласява. „Обичам ексцентричността, обичам необичайното и обичам сюрреалистичното. Решението ми допадна и веднага приех.“ Идеята се ражда от интервю на Роби, в което той сам се определя като „танцуваща маймуна“.
5. Актьорът Джоно Дейвис изиграва Роби Уилямс във филма, но самият Роби пее песните към него.
6. Роби Уилямс е искал да стане актьор. Когато е едва на 16 години, той случайно се явява на кастинг за момчешка поп група и е одобрен, което поставя началото на звездната му кариера с Take That.
7. Режисьор на „Better Man: Роби уилямс“ е Майкъл Грейси, който е режисьор и на „Най-великият шоумен“ (2017) – още един много успешен музикален филм, с участието на Хю Джакман.
8. Филмът е заснет основно във Великобритания и Австралия. Някои от концертните сцени са заснети в Белград, давайки на филма международно усещане.
9. Огромната танцова сцена, заснета на Regent Street в Лондон, включва повече от 500 танцьори и статисти. Критици я сравняват с началната сцена от филма „Ла Ла Ленд“ (2016), друга грандиозна, изпълнена с музика, хореография и безброй участници сцена.
10. Някои от кадрите за концертните сцени във филма са заснети по време на реални участия на Роби Уилямс. Използвайки 12 камери, снимащи едновременно тълпата, режисьорът иска да улови естествените реакции и настроения на зрителите – нещо, което не може да бъде напълно постигнато с компютърна графика.
Европейско кино, фотография и Рей Бредбъри. Трите любими теми на Рада. Обича да пътува, но рядко посещава едно и също място два пъти. Фен е на синия цвят и червеното вино… дори и да не е от глухарчета.