Едва ли има човек, който не бленува пред мисълта за перфектната професия и то такава, която да му носи милиони. Настоящата класация ще ни запознае с 10 мъже, които са успели да превърнат тази мечта в реалност. Те не просто са професионалисти в хобито си, те са професионални играчи. И това наистина ги е направило богати. За тях играта на покер се е превърнала от приятно занимание в свободното време и повод за събиране с приятели – в работа.
И макар да го правят от седнало положение, това със сигурност не е типичната работа зад компютъра в офиса, а точно обратното. Тя ги среща с различни хора, на различни дестинации, а надникът им зависи изцяло от уменията им с картите, както и от тяхната хладнокръвност.
Най-голямата световна база данни за покер постижения Hendon Mob класира следващите 10 играчи по размера на техните печалби от турнири на живо. Листата достатъчно красноречиво показва от кой континент се е зародила играта в сегашния си вид и къде е най-голямото покер общество.
Първото място заема канадецът Даниел Негреану. Преди да се запали по играта на покер, той има амбициите да се занимава със снукър, но за щастие картите привличат по-силно вниманието му. Заживявайки в Лас Вегас, Даниел се отдава изцяло на призванието си и в крайна сметка тренировките и вложените усилия му се отблагодаряват. Той е най-печелившият турнирен играч с почти $35 милиона в печалби от турнири на живо и е една от звездите на Team PokerStars Pro.
Следващ в списъка е американецът Ерик Сейдел с неговите $33 милиона в печалби и общо 8 спечелени гривни от престижните Световни серии по покер. Подобно на Даниел той започва професионалния си път с друга игра – тази на табла, но впоследствие се преориентира към картите. Дебютът му на Световните серии е през 1988 г., когато заема второто място, а финалното раздаване дори е увековечено в знаменития филм „Комарджии“.
Третото почетно място в стълбичката отново принадлежи на американец. Даниел Колман е едва 27-годишен, а печалбите му вече възлизат на почти $30 милиона. Както повечето „съвременни“ играчи, той започва да играе и да се упражнява онлайн, докато не се фокусира върху живите турнири, благодарение на които натрупва тази солидна сума пари.
Следващият емблематичен играч е Антонио Есфандиари. Роденият в Иран и впоследствие заживял в Калифорния играч е започнал професионалния си път като… магьосник. Уменията му в покера също изглеждат почти магически и благодарение на тях Антонио е спечелил над $27 милиона.
Петото място в класацията заема немецът Фьодор Холц. Само на 24 години Фьодор е натрупал почти $25 милиона, благодарение на уменията си с картите и е смятан за един от най-успешните съвременни играчи, както в турнирите на живо, така и онлайн.
Фил Айви се изкачва до номер шест в листата с близо $24 милиона. Той е завоювал цели десет гривни от Световните серии по покер, с което заслужено си е спечелил прякори като „Тайгър Уудс на покера“ или „Феномена“.
След него в списъка се нарежда поредният американец – Скот Сейвър. Както повечето си колеги, верни на призванието покер про, той живее в Лас Вегас, а печалбите му от събития на живо възлизат на над $22 милиона.
Осмата позиция принадлежи на известния с острия си език и завидни умения Фил Хелмут. Печалбите на легендарния играч също наближават $22 милиона, а тази година той издаде поредната си книга – мемоар, в която разказва за изкачването си по стълбата на успеха.
На последните две места в класацията се нареждат Джон Джуанда и Браян Раст, чиито печалби към момента се различават едва с няколко хиляди и възлизат на над $20 милиона. Битката за изкачването в ранкинга между двамата определено е оспорвана, като Джон води и в броя спечелени гривни от Световните покер серии с 5 към 2 спрямо Браян.
© 10-те най събира най-забавните, любопитни, скандални и дори шокиращи истории – от музика и кино, през храни и места, които си струва да се посетят. © 10-те най е хора и животни, цифри и литературни герои, догадки и научни открития.