Този май е време за истинска (р)Еволюция, защото „Кралството на планетата на маймуните“ – един от най-качествените съвременни франчайзи, ни кани да станем поданици на спиращо дъха ново кралство, където не човекът, а маймуната е господарят! Коленичете пред своя крал!
На фона на зашеметяващи визуални ефекти продукцията ни отвежда няколко поколения след управлението на Цезар, когато маймуните вече са доминантният вид, живеещ в хармония, а хората преживяват като диваци, спотайващи се в сенките.
Когато нов тираничен лидер се провъзгласява за първия крал на приматите и започва да гради своята империя, младо шимпанзе се отправя на опасно пътешествие, което ще постави под въпрос всичко, което знае за миналото, и ще го накара да направи избор, който ще предопредели бъдещето както на маймуните, така и на хората.
„Кралството на планетата на маймуните“ разкрива раждането на неочаквана нова заплаха, която води до сеизмични промени. Филмът разглежда темите за откривателството и различните аспекти на знанието – как то се е стопило, заедно с доказателствата за предишната цивилизация и как неговото притежание е равно на неизмерима сила.
Ставаме поданици на „Кралството на планетата на маймуните“ от 10 май само в кината, 4DX и IMAX, а в дните преди премиерата © Мустак • Мъжката зона ви дава шанс да спечелите двоен кинобилет за филма. Изгледайте внимателно трейлъра, попълнете формата за регистрация, отговорете на въпроса до 10 часа на 9 май и бъдете готови за награда. Успех!
Дни преди официалната премиера на филма “Кралството на планетата на маймуните” у нас поглеждаме зад кулисите на продукцията. Ето 10 любопитни факта за актьорите, снимачния процес и тайните детайли около лентата. А тук е скрит и отговорът на въпроса.
1. Действието във филма „Кралството на планетата на маймуните“ се развива след историите от предишната трилогия на франчайзa – около 300 години след събитията от „Войната на планетата на маймуните“ (2017 г.).
2. Само за 24 часа след дебюта си първият трейлър на „Кралството на планетата на маймуните“ достига 75 милиона гледания.
3. Един от главните образи в продукцията е този на човека – Мей. Способността ѝ да говори, както и познанията ѝ за миналото на планетата Земя силно подкрепят теорията, че тя е изгубен астронавт.
4. Дори снимките на изцяло компютърно генерираните сцени във филма са започнали със заснемането от истински камери в реалния свят, с актьорска игра.
5. Това е първият филм от поредицата, който има IMAX формат. Режисьорът Уес Бал заявява, че този филм определено заслужава да се види в ексклузивен формат.
6. След като получава главната роля на младото шимпанзе Ноа, Оуен Лийг прекарва няколко дни в убежище за маймуни във Флорида. Там се запознава отблизо с приматите и прави заключението, че орангутаните, които са нашите еволюционни предшественици, миришат ужасно.
7. Тъй като са изминали 300 години от историята в предния филм, маймуните са еволюирали, станали са по-интелигентни и използват много повече вербална комуникация, която е по-сложна за пресъздаване на голям екран. Поради това във „Кралството на планетата на маймуните“ са използвани много по-сложни умения и технологии, за да бъдат пресъздадени максимално реалистично.
8. Работата около лицата на маймуните е била много деликатна и свързана с различни видове технологии. За да пресъздадат мимиките и емоциите на маймуните максимално добре, екипът използва снимки и видеа на специален вид орангутан, който са открили в зоопарк в Германия.
9. „Кралството на планетата на маймуните“ е първият филм от поредицата, направен без участието на актьора Анди Съркис, който влиза в образа на Цезар – лидерът на маймуните, както в оригиналната, така и в новата версия на франчайза (от 2011 г.). Въпреки това Съркис е привлечен като консултант към екипа, за да напътства младите актьори как максимално достоверно да изиграят образите на своите маймуни.
10. Франчайзът „Планетата на маймуните“ е създаден по едноименния научно-фантастичен роман на френския писател Пиер Бул, издаден през 1963 г.
Виктор е микробиолог и космополитна личност с интереси в коренно противоположни области – от архитектура до екология, от Древен Египет до умните градове на бъдещето, от самолетни катастрофи до медицина, от музика до компютърно програмиране…