На 5 април Робин Худ среща Джон Уик в „Боен клуб“ в Мумбай с предстоящия кървав и брутален екшън трилър „Мънкимен“. В главната роля влиза един от най-всестранно развитите актьори днес – номинираният за „Оскар“ Дев Пател (Беднякът милионер, Лъв: Стъпки към дома), който прави своя режисьорски дебют с грандиозната продукция.
В „Мънкимен“ се сблъскваме със стремежа на един човек да отмъсти на корумпираните лидери, убили майка му, които продължават системно да тормозят бедните и безправните, за да задоволят собствените си интереси. Вдъхновен от древна легенда, героят Кид – анонимен млад мъж, изкарва прехраната си в подземен боен клуб, където вечер след вечер, носейки маска на горила, е пребиван почти до смърт от по-популярни бойци за пари.
След години на потискане на гнева си той открива начин да проникне в затворения кръг на зловещия елит на града. Докато травмата от детството му кипи, мистериозно белязаните му ръце отприщват експлозивно отмъщение и е време за разплата с хората, които са му отнели всичко.
„Мънкимен“ започва да пише своята история от 5 април само в кината, а в дните преди премиерата © Меломан.бг • Музиката на твоя живот ви дава шанс да спечелите двоен кинобилет за филма. Изгледайте внимателно трейлъра, попълнете формата за регистрация, отговорете на въпроса до 10 часа на 4 април и бъдете готови за награда. Успех!
Дни преди официалната премиера на филма „Мънкимен” у нас поглеждаме зад кулисите на продукцията. Ето 10 любопитни факта за актьорите, снимачния процес и тайните детайли около лентата. А тук е скрит и отговорът на въпроса.
1. „Мънкимен“ е режисьорският дебют на Дев Пател.
2. Първоначално е планирано да бъде пуснат директно в Netflix, но силният успех на предварителните прожекции подтиква Universal Pictures да го пуснат по кината.
3. Дев Пател започва да тренира таекуандо, когато е на 10 години. През март 2006 г., когато е на 16, той печели черен колан 1-ви дан.
4. По време на снимките на „Мънкимен“ Дев Пател претърпява редица контузии, сред които счупена ръка, два счупени пръста на крака, разкъсано рамо и инфекция на окото.
5. „Мънкимен“ е вдъхновен от легендата за хиндуисткото божество Хануман – символ на мъдрост, сила, смелост, преданост и самодисциплина. Според сведенията легендата за божествената бяла маймуна датира от периода между 1500 и 1200 г. пр.н.е. и за първи път се появява в химн в „Ригведа“ – сборник с древни химни, считан за един от четирите свещени канонични хиндуистки текста.
6. Основните снимки се провеждат в Батам, Индонезия. Актьорите и екипът смятат, че това е зашеметяващо и вдъхновяващо място, което е идеално за епичния мащаб на продукцията.
7. Идеята за социалната йерархия вдъхновява дизайна на асансьора в „Kings Club“. Когато асансьорът се изкачва от кухнята на приземния етаж до най-високия етаж на елитния публичен дом, светлината и цветът в асансьора се променят. Това представя идеята за израстването на героя. Стъпка по стъпка той се приближава към целта си.
8. Дев Пател влиза в безупречна форма за „Човека маймуна“, а за блестящите си бойни сцени тренира стриктно с координатора на бойните сцени Брахим Чаб. Дев тренирал с него и каскадьорския екип два пъти дневно и активно давал идеи за хореографията, за да адаптират битките към историята по възможно най-добрия начин.
9. За „Мънкимен“ ръководителят на специалните ефекти Дейвид „Опа“ Месло и неговият екип създават наистина зашеметяващи практически ефекти. Те са толкова безупречни, че повечето зрители ще си помислят, че филмът не съдържа такива. Сцената с изгарянето на селото е най-драматичната. Всички горящи и рушащи се сгради са практически ефекти. Имало е огън на открито, както и сламени покриви навсякъде, които трябвало да се пазят, за да не изгорят в неподходящ момент. Плюс около 120 статисти, включително деца, които тичали във всички посоки. Снимките се състояли през нощта в кално поле, а екипът се молел да не завали отново.
10. Носителките на награди за костюми и сестри близначки Дивия Гамбхир и Нидхи Гамбхир са ръководители на екипа, създал динамичните костюми. Филмът отвежда зрителите на завладяващо пътешествие от улиците на Ятана до блестящата екстравагантност на „Kings Club“. Изработването на облекло за лъскавите гости на клуба е деликатен танц между разкош и изтънченост. Там всяка материя и аксесоар носят усещане за лукс и съблазън. И обратното – обличането на обикновения човек на улицата изисква усет за автентичност и достъпност, като се гарантира, че костюмите резонират с живота на героите.
Виктор е микробиолог и космополитна личност с интереси в коренно противоположни области – от архитектура до екология, от Древен Египет до умните градове на бъдещето, от самолетни катастрофи до медицина, от музика до компютърно програмиране…